Latest local & world news - batalaalenews.com
August 14, 2018
Latest Headlines:   _

Ra'yiga Dadweynaha

Tuesday July 31, 2018 - 12:49:08

Tuesday July 31, 2018 - 12:49:08

Tuesday July 31, 2018 - 12:49:08

Tuesday July 31, 2018 - 12:49:08

Tuesday July 31, 2018 - 12:49:08

Thursday June 21, 2018 - 00:46:10

Thursday June 21, 2018 - 00:46:10

Thursday June 21, 2018 - 00:46:10

Wednesday June 20, 2018 - 01:42:18

Wednesday June 20, 2018 - 01:42:18

Wednesday June 20, 2018 - 01:42:18

Wednesday June 20, 2018 - 01:42:18

Wednesday June 20, 2018 - 01:32:54

Saturday June 02, 2018 - 10:58:24

Saturday June 02, 2018 - 10:58:24

Tuesday May 29, 2018 - 13:10:50

Tuesday May 29, 2018 - 13:10:50

Tuesday May 29, 2018 - 13:10:50

Tuesday May 29, 2018 - 13:10:50

Tuesday May 29, 2018 - 13:10:50

Saturday April 07, 2018 - 13:05:37

Saturday April 07, 2018 - 13:05:37

Friday March 30, 2018 - 13:03:03

Friday March 30, 2018 - 11:08:27

Friday March 30, 2018 - 11:05:24

Friday March 30, 2018 - 10:58:24

Keydka Ra'yiga Dadweynaha

Wararkii ugu danbeeyay

Shil Naxdin Badan Oo Ka Dhacay Gobolka Gebilay Iyo Gaadhi Galaaftay Nolosha Dad Rakaaba

Tuesday August 14, 2018 - 16:26:58

Daawo:Suxufi Sanado Badan Ku Xidhnaa Jeel Ku Yala Jigjiga Oo Kasoo Muuqday Warbaahinta.

Tuesday August 14, 2018 - 16:22:43

Gudaha:-Siyaasi Warancade Oo Ka Hadlay Xaalada Dalka Iyo Xukumadihi Kale Danbeyay

Tuesday August 14, 2018 - 16:18:04

Raysal Wasaaraha Soomaaliya Oo Ku Dhawaaqay Shaqaale Cusub Oo Dawladu Qaadanayso Iyo Tirada Ay Leeg Yihiin.

Tuesday August 14, 2018 - 16:14:23

Madaxweynaha Jamhuuriyadda Somaliland, Mudane Muuse Biixi Cabdi, ayaa kulan gaar ah la qaatayguddida agaasinka iyo goobaha cashuuraha ka caaggan (Free zone) ee marsada caalamiga ah ee Berbera.

Tuesday August 14, 2018 - 16:10:37

Gudaha:-Deg Deg"Madaxweyne Muuse Ma Tirtiri Karo Raadkii Waxqabad Ee Siilaanyo"Afhayeen Hore Xusen Deyr.

Tuesday August 14, 2018 - 16:06:02

Xildhibaan Ka Mida Barlamaanka Soomaliland Oo Madaxwaynaha Ugu Baaqay Inuu Laalo Cable Dad Gaar ah Loo Xidhay

Tuesday August 14, 2018 - 15:11:30

gudaha:Wasiir Koore Oo Sheegay In Xukuumaddu $500,000 Ku Horumarinayso Biyaha Daadmadheedh

Tuesday August 14, 2018 - 15:03:53

gudaha:Madaxweynaha Somaliland Oo Kulan La Qaatay Gudida Agaasimka Dekeda Magaalada Berbera Iyo Nuxurka Qodobada Laga Wada Hadlay

Tuesday August 14, 2018 - 14:36:11

gudaha:Marwo Faadumo Siciid oo Madaxweyne Muse Biixi Ku Tageertay in Xilka Laga Bedelo Amb Baashe Cawil Kuna Tageertay Madaxweynaha

Tuesday August 14, 2018 - 14:30:52

gudaha:Suurtagal Maaha In Inagoo Ku Jirna 2018 Dad Sakhraamiin Ah oo Khamriga Isku Shubaa Dhahaan Dalkan Ayaanu u Talinaynaa Oo Waxaanu Kasoo Halgamaynaa Puntland,Jabhad Ayaanuna"Wasiirka Maaliyada Somaliland

Tuesday August 14, 2018 - 14:01:46

Caalamka:-Dowladda Turkiga ayaa Maraykanka ku eedeysay dhabarjabin dhaqaale.

Tuesday August 14, 2018 - 07:59:26

Caalamka:-Magaalo laga cabsi qabo iney dhawaan biyuhu qarqiyaan+Dalka Ay Ku Taalo.

Tuesday August 14, 2018 - 07:59:26

Keyna:-MAsuuliyin Ka Tirsan Xukuumada Uhuru Kryatta Oo lagu Soo Eedayay Masuq Maasuq Iyo Maxkamad La Soo Taagay.

Tuesday August 14, 2018 - 07:59:26

News in English

I am ready to lose friends in the war against corruption, President Kenyatta.

Monday August 13, 2018 - 09:15:43

Hippo kills Taiwan tourist visiting Kenyan lake

Monday August 13, 2018 - 09:15:43

Somali authorities search for aid workers kidnapped by gunmen

Monday August 13, 2018 - 09:15:43

Allied forces in joint operation to flush out militants in S. Somalia

Monday August 13, 2018 - 09:15:43

Turkish doctor finds happiness in the smiling faces of Africans

Monday August 13, 2018 - 09:15:43

AU condemns Al-Shabaab attack on a Mosque in a Mogadishu suburb

Friday August 10, 2018 - 12:05:10

PM suspends foreign deputy minister over corruption

Friday August 10, 2018 - 12:05:10

President Farmajo announces judiciary shuffle

Friday August 10, 2018 - 12:05:10

AMISON slams attack on Mogadishu mosque by al-Shabab

Friday August 10, 2018 - 12:05:10

In peace between Ethiopia and Eritrea, UAE lends a helping hand

Thursday August 09, 2018 - 10:26:58

Arrimaha Bulshada

Sunday August 12, 2018 - 13:01:09

Thursday August 09, 2018 - 19:24:43

Saturday July 28, 2018 - 12:31:03

Saturday July 21, 2018 - 12:36:34

Monday July 16, 2018 - 13:08:04

Thursday June 21, 2018 - 01:18:08

Thursday May 31, 2018 - 09:13:45

Monday May 28, 2018 - 15:59:00

Wednesday May 23, 2018 - 11:05:43

Friday May 18, 2018 - 10:21:48

Tuesday April 24, 2018 - 11:46:44

Sunday April 15, 2018 - 19:55:41

Thursday March 29, 2018 - 18:04:36

Wednesday March 28, 2018 - 17:16:45

Sunday March 18, 2018 - 12:43:12

Monday March 12, 2018 - 09:28:05

Thursday February 22, 2018 - 09:32:42

Tuesday February 13, 2018 - 16:50:24

Tuesday January 30, 2018 - 11:21:43

Sunday December 03, 2017 - 13:18:43

Friday September 29, 2017 - 13:20:46

Tuesday September 19, 2017 - 09:11:20

Tuesday April 11, 2017 - 15:17:50

Wednesday February 22, 2017 - 22:29:41

Saturday February 04, 2017 - 18:14:14

Keydka Arrimaha Bulshada