February 22, 2018
Latest Headlines:   _

Ra'yiga Dadweynaha

Thursday February 15, 2018 - 12:19:01

Thursday February 15, 2018 - 12:19:01

Thursday February 15, 2018 - 12:19:01

Wednesday February 14, 2018 - 12:58:51

Wednesday February 14, 2018 - 12:13:50

Wednesday February 14, 2018 - 12:13:50

Wednesday February 14, 2018 - 12:13:50

Wednesday February 14, 2018 - 12:13:50

Wednesday February 14, 2018 - 12:08:52

Sunday February 11, 2018 - 20:22:54

Sunday February 11, 2018 - 20:22:54

Sunday February 11, 2018 - 20:12:58

Sunday February 11, 2018 - 20:12:58

Sunday February 11, 2018 - 20:12:58

Thursday February 08, 2018 - 19:05:54

Tuesday February 06, 2018 - 20:13:28

Tuesday February 06, 2018 - 20:13:28

Tuesday February 06, 2018 - 20:13:28

Monday February 05, 2018 - 11:59:43

Sunday February 04, 2018 - 13:35:51

Saturday February 03, 2018 - 16:06:39

Thursday February 01, 2018 - 13:47:45

Wednesday January 31, 2018 - 22:05:34

Tuesday January 30, 2018 - 17:28:08

Friday January 26, 2018 - 13:05:50

Friday January 26, 2018 - 13:05:50

Keydka Ra'yiga Dadweynaha

Wararkii ugu danbeeyay

Gudaha:- Naadiga Akhriska Iyo Qoraalka Ee Halkaraan Oo Xusay Maalinta Afka Hooyo Iyo Masuuliyin Kala Duwan Oo Ka Hadashay.

Wednesday February 21, 2018 - 16:51:57

Gudaha:- Gudoomiyaha Gobolka Gabiley Oo Deeq Raashin Iyo Xoolo Ah Ku Wareejiyay Taliyaha Ciidanka Qaranka Somaliland.

Wednesday February 21, 2018 - 16:31:58

Gudaha:- Maayir Muraad Burco Oo Ka Hadlay Muran Xoogan Oo Ka Taagan Wado La Xidhay Iyo Halka Ay Ku Taalo Wadad Isku Haysto.

Wednesday February 21, 2018 - 16:31:58

Gudaha:- Qaar Ka Mida Dhalinyarada Gobolka Sanaag Oo Taageeray Mid Ka Mida Cuqaasha Gobolkaasi Oo Kalsoonidii Lagala Noqday.

Wednesday February 21, 2018 - 16:20:41

Madaxwaynaha Somaliland Oo Kulan Kula Qaatay Qasriga Madaxtooyada Safiirka Dalka Jarmalka U Fadhiya Wadanka Kenya.

Wednesday February 21, 2018 - 13:49:47

Madaxa Xukuumadda Galmudug Sheekh Maxamed Shaakir Cali Xasan ayaa sheegay in Maamulka Galmudug uu doonayo in uu noqdo maamulka ugu horreeya ee deegaannadiisa ka ciribtira Al-Shabaab.

Wednesday February 21, 2018 - 13:45:28

Gudaha:-Xisbiga Wadani Oo Walaac Ka Mujiyay Xildhaano Xasanad Leh Oo Hargaysa Ku Xidhan Oo La Wado In Xilka Laga Xayuubiyo.

Wednesday February 21, 2018 - 13:38:27

Taliyaha cusub ee ciidamada Nabad Suggida Iyo Sirdoonka Qaranka Somaliya Xuseen Cismaan Xuseen, ayaa maanta si rasmi ah ula wareegay xilka Taliska Sare ee Hay'adda Nabad Suggida Somaliya.

Wednesday February 21, 2018 - 13:27:00

Xukumadda Farmaajo Oo Dabada Ka Riixaysa Maamul Goboleed Cusub Oo Lagaga Dhawaaqo Gudaha Somaliland & Mooganaanta Xukumadda Madaxweyne Muuse Biixi

Wednesday February 21, 2018 - 13:17:56

Gudoomiyaha Golaha Dhexe Ee Xisbiga Kulmiye Muxuu Ka Yidhi Sababta U Xil Uga Qaban-wayay Xukumada

Wednesday February 21, 2018 - 13:11:37

Qiimaha isku bedelka lacagta Somalialnd iyo lacagta dollarka ayaa saddexdii habeen ee u dambeeyay uu isbedel ku yimid, waxaana muuqata inuu sare u kacay sarrifku.

Wednesday February 21, 2018 - 13:05:59

Gudaha:-Maxaad ka ogtahay Warqaddii "SIR" Ee Uu Qoray taliyihii Qaybta 26-aad Ee Ciidanka Soomaaliya Gen Moorgan.

Wednesday February 21, 2018 - 13:04:09

Gudaha:- Dhaqdhaqaaqa Xiisada Muran Ka Taagan Shirkada Baadhista Shidaalka Bariga Berbera Oo Wali Cirka Ku Laalan Iyo Arimaha La Isku Mari Laayahey.

Wednesday February 21, 2018 - 12:28:50

Gudaha:-Wasiir Sacad Cali Shire Oo Cunaha Iskaga Duubay Shaqadii Af-hayeenka Madaxtooyada Somaliland,Iyo Af-hayeenka Oo Dudmo Kaga Maqan Shaqada Loo Igmaday.

Wednesday February 21, 2018 - 12:28:50

News in English

THE "LETTER OF DEATH" BY GENERAL MORGAN

Wednesday February 21, 2018 - 13:04:09

Ethiopia's state of emergency to last six months And Unknow What Happened.

Monday February 19, 2018 - 11:38:04

Radical imam's widow jailed over Kenyan attack

Saturday February 17, 2018 - 12:00:06

Four questions about the Ethiopian PM's resignation

Saturday February 17, 2018 - 12:00:06

Homicide victim Egal Daud buried Friday after mosque service

Saturday February 17, 2018 - 12:00:06

Somalia given greenlight to respond in border case

Tuesday February 13, 2018 - 12:03:11

Worsening drought threatens to end nomadic lifestyle of Ethiopia

Tuesday February 13, 2018 - 12:03:11

Marry two or more women to reduce prostitution among ladies - Magufuli to Tanzanian men

Tuesday February 13, 2018 - 12:03:11

Ethiopia Opens Three-Day Talks With Somali Rebels

Monday February 12, 2018 - 11:24:47

Amman hosts meeting to counter Daesh financing Share

Monday February 12, 2018 - 11:24:47

Arrimaha Bulshada

Tuesday February 13, 2018 - 16:50:24

Tuesday January 30, 2018 - 11:21:43

Sunday December 03, 2017 - 13:18:43

Friday September 29, 2017 - 13:20:46

Tuesday September 19, 2017 - 09:11:20

Tuesday April 11, 2017 - 15:17:50

Wednesday February 22, 2017 - 22:29:41

Saturday February 04, 2017 - 18:14:14

Saturday February 04, 2017 - 18:00:27

Monday January 09, 2017 - 16:12:02

Friday December 23, 2016 - 18:45:16

Saturday October 29, 2016 - 14:05:21

Thursday October 27, 2016 - 14:18:51

Wednesday October 26, 2016 - 22:55:50

Wednesday October 26, 2016 - 10:20:20

Monday October 24, 2016 - 10:03:06

Saturday October 22, 2016 - 13:41:00

Sunday October 16, 2016 - 15:04:57

Tuesday October 11, 2016 - 10:55:19

Tuesday October 11, 2016 - 10:08:46

Tuesday October 11, 2016 - 07:24:05

Sunday October 02, 2016 - 23:05:07

Friday September 30, 2016 - 11:59:37

Saturday September 10, 2016 - 20:42:56

Wednesday August 17, 2016 - 12:44:03

Keydka Arrimaha Bulshada